קטגוריה : נגרות

כל מה שנגרים צריכים במחסן עצים

בכדי לבצע את עבודתם באופן איכותי, נגרים זקוקים לחומר הגלם החשוב ביותר עבורם – עצים

עבודתו של הנגר מהווה גם כיום את אחת המלאכות החשובות ביותר בכל הנוגע למלאכות מקצועיות, ובמיוחד בכל הנוגע למלאכות יד מקצועיות של אנשי מקצוע ברמה הגבוהה ביותר. רבים מאתנו זקוקים על בסיס יחסית נרחב לשירותיהם של נגרים – בין אם עבור מטרות של תיקונים וחידושים לרהיטי העץ שלנו, ובין אם עבור ייצור של רהיטים ומוצרי עץ בהתאמה אישית עבורנו. ברור כי עבור הביצוע האיכותי ביותר של עבודת הנגר, הוא זקוק לאספקה איכותית של חומרי הגלם החשובים ביותר עבורו – העצים. לשם כך, נדרשים שירותים איכותיים של מחסן עצים, ונבין בדיוק במה מדובר.

מחסן העצים הוא הגורם המקצועי אליו נגרים פונים למטרות שונות – ונבין במה בדיוק מדובר

  • מגוון עצים איכותי – הלחם והחמאה של כל מחסן עצים הוא כמובן חומרי הגלם עצמם, קרי העצים. מחסן איכותי צריך להחזיק במגוון איכותי של עצים עבור מגוון רחב של שימושים. מי שעוסק בתחום מוצרי העץ, ובמיוחד נגרים, מבינים היטב את החשיבות של מגוון זה עבור הגעה לתוצאות האיכותיות ביותר ללקוחות ועבור מענה איכותי על כל צורך אפשרי של לקוחות הנגר. משום כך, מחסן העצים האיכותי חייב להכיל מגוון עצים ולאפשר בכך את עבודתו המגוונת בהתאם של הנגר.
  • כלי עבודה וציוד משלים – מחסן עצים איכותי באמת מהווה מקור איכותי לאספקה של כל מה שיכול להיות נחוץ לעבודתו של הנגר – והדבר לא מסתכם אך ורק בעצים. מחסן איכותי מספק גם שירות של אספקת כלי עבודה שונים ממיטב היבואנים והמותגים, וכן מוצרים משלימים עבור תחומים כמו פרזול ואינסטלציה, לדוגמה.

עם מחסן איכותי של עצים, הנגר יכול להתרכז בלייצר את מוצרי העץ האיכותיים ביותר

שירות מוביל של מחסן עצים הוא שירות נחוץ במיוחד לא רק עבור נגרים, אלא עבור גורמים מקצועיים רבים בעולם המלאכה המודרני. עם זאת, מחסן העצים משמש בראש ובראשונה את אנשי המקצוע המשמעותיים ביותר בתחום העץ – הנגרים – וחשוב לבחור בשירות קבוע של מחסן ברמה הגבוהה ביותר כאנשי מקצוע בתחום.

עיצוב הבית עם רצפת פרקט בכוחות עצמך

ריצוף פרקטים נוטה להשתלט על מראה חלל הפנים ולכן הוא מחייב התאמה דקורטיבית. הנה כמה טיפים שיכולים לסייע לעיצוב:

א. התאימו בין גווני הריצוף והקירות – הטעות הנפוצה היא לבחור בנפרד את צבעי הריצוף והקירות. בבתים עם קירות לבנים יש כמובן טווח אפשרויות רחב יותר של פתרונות ריצוף, אך במקומות שבהם משולבים פסלים, תמונות או חיפוי קירות בבריקים אין מקום לטעויות מיותרות. חשוב לוודא שהריצוף לא מתנגש עם צבע הקירות ולא יוצר עומס וצפיפות על חלל הפנים.

ב. בחרו פתרונות ריצוף פרקטיים – עיצוב ברמה גבוהה לא אמור לבוא על חשבון הנוחות ואיכות החיים שלכם. כדי לשלב בין אסתטיקה ופונקציונאליות תצטרכו לבחור פרקטים איכותיים שקל לנקות. שימו לב פרקטלמפרט הטכני המפורסם על ידי היצרן, השוו בין דרגות השחיקה של קורות עץ שונים ואל תתפשרו על התקנה מקצועית.

ג. החליטו בין למינציה ועץ – לא תוכלו לעצב את הבית לפני שתחליטו האם אתם מעדיפים ריצוף למינציה או שימוש בעץ טבעי. היתרונות של למינציה הם מחיר נמוך ושמירה על איכות הסביבה, בעוד החיסרון הוא מראה מוגבל מבחינה דקורטיבית. מנגד, עץ טבעי יחזיק מעמד לאורך זמן אך הוא מחייב כריתת יערות והפרה של האיזון האקולוגי. פרקטים מעץ גושני ומלא גם יהיו יקרים בעשרות אחוזים בהשוואה לפתרונות ריצוף סינתטיים.

המיקום המושלם לריצוף עץ בבית

יש היום דגמי פרקטים סינתטיים שנראים בדיוק כמו עץ טבעי ואותם אפשר להתקין במקומות שונים בבית. מומלץ להתרשם מקטלוג דוגמאות כדי לשאוב השראה ביחס לעיצובים, טקסטורות וצבעים ולא לשכוח להתייעץ עם אנשי מקצוע. המטרה היא לשוות לחלל הפנים מראה ביתי, חמים ואופנתי. הריצוף מהווה חלק מהמראה היוקרתי של הבית והוא צפוי להשפיע גם על ערכו הכספי. יש להביא בחשבון את תחזוקת הריצוף, את העמידות בפני מים ואת מידת ההתאמה לבתים עם תינוקות וחיות מחמד.

עיצוב מדויק יאפשר לכם לנצל כל סנטימטר פנוי בחלל הפנים. השתמשו גם ביתרונות של פרקטים ותוכלו להעניק לבית ערך מוסף ואקסקלוסיבי.

 

המדריך להנדימן החובב – באילו כלי עבודה כדאי להחזיק?

עשה זאת בעצמך

האם אתם מחשיבים את עצמכם להנדימנים? זה אומר כנראה, שיש לכם ידי זהב- ואתם ממש טובים בתיקון תקלותשונות בתוך הבית שלכם, מבלי שבהכרח צריך לקרוא לאיש מקצוע. זה כמובן נכון מאד- לפעמים גם אם יש סתימה בכיור, בעיה בתריס או בעיה בנורת החשמל – לא צריך לקרוא לאיש המקצוע. צריך רק ידיים טובות, מעט תעוזה, אבל כמובן שגם צריך מעל לכל כלי עבודה מתאימים שאיתם תוכלו לעבוד. להלן המלצות לכמה כלי עבודה שרצוי שיהיו אצלכם בהישג יד, על כל צרה שלא תבוא.

 

מה צריך להיות בארגז הכלים שלכם?

  • מברגים מכל סוג – רצוי מאד שיהיה לכם סט שלם של מברגים – גם מברגים שטוחים, וגם מברגי פיליפס. כמו כן, רצוי מאד להחזיק במברגים בכמה גדלים שונים, בכדי שתוכלו להתמודד עם ברגים שונים בהתאם, ולחלץ או להבריג אותם בקלות.
  • מברגה/מקדחה חשמלית – עוד כלי עבודה שחשוב מאד שיהיה לכם, זוהי המקדחה החשמלית. כיום, המקדחות הללו יכולות לשמש כמובן גם כמברגות, ורק צריך להחליף להן את הראש המתאים. הכלי הזה יכול להתאים כמובן למשימות שונות של קידוח בקיר ולקידוח באזורים נוספים, לטובת הכנה של דיבלים, צינורות, ועוד. המברגה יכולה כמובן לסייע להכנסת ברגים לתוך חורים, כך שהם יהיו חזקים ונעוצים היטב בפנים.
  • מפתח שבדי – גם כאן מדובר על כלי עבודה שהוא בגדר חובה. המפתח השבדי הוא בעצם מפתח שניתן לכוון את מידת הפתח שלו, וכך אפשר בין השאר לפתוח צינורות שונים, לפרק אומים ממקומות, ועוד. זהו כלי חובה, שאיתו אפשר לבצע לא מעט עבודות אינסטלציה וצנרת.
  • מפתח אלן – רצוי כמובן לא להסתפק במפתח אלן אחד, אלא לקנות סט של מפתחות אלן בכמה גדלים שונים. מפתח אלן מיועד להכנסה בתוך ברגים מיוחדים שלא נפתחים עם המברגים המוכרים. כדאי לקנות סט,כדי שתוכלו לפתוח ברגים בכל גודל וקוטר.

 

ורצוי גם ארגז מתאים

אל תשכחו שאת כל כלי העבודה שלכם, רצוי מאד למקם בתוך ארגז, שבו אתם תוכלו לשמור עליהם היטב, וכמובן לגשת לארגז ולקחת אותו לכל מקום שדורש תיקון.

בניית רהיטים מעץ – עשה זאת בעצמך

 

הבית של החבר הכי טוב שלכם_SC_0633_250x375 (1)
אם יש לכם כלב ואתם רוצים עבורו מלונה שתהיה לא רק אטומה, יציבה וחזקה אלא גם מעוצבת ויפה – מלונת עץ שתבנו בעצמכם תהיה הבית המושלם לכלב שלכם.
המלונה עשויה מקורות עץ חזקות אשר עברו חיטוי מפני מזיקים שניתן להשיג במחסן עצים, והגג צבוע בצבעי עץ איכותיים.
אז אם אתם רוצים לבנות לכלב שלכם בית אמיתי שגם ייראה נפלא בגינה הפרטית – מלונת עץ שכזאת היא הבחירה המושלמת עבורו ועבורכם.

 

 

 

 

עבודות נגרות קטנות

מדריך לעבודות עשה זאת בעצמך בנגרות כולל התייחסות אל שלושה פרויקטים של עבודות נגרות קטנות נפוצות ומועילות:142300967

1. התקנת מדף – כל מי שעבר אי פעם דירה או שיפץ בית קיים מכיר את הצורך בהתקנת מדף. מדובר בעבודת נגרות קטנה שכל אחד נתקל בה. אפשר להתקין את המדף כמעט על כל קיר, בכפוף לתנאי השטח, העומס הצפוי על המדף וסוג המשטח. בקיר בטון לדוגמא רצוי להתקין מדף עץ רחב ולקדוח חורים בהיקף מתאים. בשלב השני יש להשתמש בפטיש ולהכניס דיבלים, אליהם ניתן להבריג את הברגים הייעודיים של המדף. אין להציב על המדף ציוד שביר ורצוי לבדוק אותו לפני תחילת השימוש.

2. שיפוץ ריהוט ישן – יש משמעות כלכלית לעבודות נגרות קטנות המתבצעות באופן עצמאי. במקום לזרוק לפח רהיטים ישנים ולהוציא כסף על ריהוט מחדש של הבית, אפשר לשפץ את הרהיטים הקיימים ולהעניק להם ערך מוסף. השיפוץ תלוי בהעדפות אישיות והוא לא דורש הרבה מלבד צביעה, הדבקה ולעיתים גם אלמנטים חיצוניים נוספים.

3. בניית שולחן – חובבי עבודה פיזית מקדישים לא מעט זמן עבור בניית שולחן. כל מה שצריך לעשות הוא לאסוף קורות עץ מתאים, להשיג משטח ישר ולהתחיל לשייף אותו.
הבנייה של השולחן אידיאלית עבור החצר, המרפסת או הגג. אפשרות אחרת היא להציב את

שיפוץ שולחן ישןהשולחן בסלון או במטבח ולהשוויץ בו בפני המבקרים. כמו בעבודות אחרות, גם כאן רצוי מאוד לבדוק את יציבות השולחן ולהרחיק ילדים או חיות מחמד מאיזור העבודה.

לסיכום, לפעמים אפשר לקבל סיפוק אדיר מעבודות עשה זאת בעצמך בנגרות. מומלץ להתחיל בעבודות בסיסיות וקטנות, להתקדם בהתאם לצרכים המתעוררים ולבצע את ההתאמות הנדרשות. אין סיבה לוותר על הגשמת החלום או להוציא כסף על עבודות נגרות. נסו בעצמכם את העבודות הקלות ותגלו עולם מפתיע של אפשרויות חדשות.